Nowy parking +2 otwarty!

Klienci Focus Mall mają do dyspozycji dwie nowe strefy parkingowe, które zapewniają ponad 400 dodatkowych miejsc postojowych.

220 miejsc postojowych zlokalizowanych jest na parkingu krytym, na poziomie +2 nowo wybudowanej części galerii. Wjazd do budynku jest możliwy tak, jak na dawny parking zewnętrzny: od ul. Wrocławskiej, za obecnym parkingiem wielopoziomowym, lub od ul. Sienkiewicza. Z kolei zewnętrzna strefa postojowa, otaczająca nowy budynek, pomieści 190 pojazdów.

 

Aby dotrzeć do sklepów z parkingu +2, należy skorzystać z klatki komunikacyjnej zlokalizowanej w centralnym punkcie parkingu. Po zjechaniu windą lub ruchomymi schodami na poziom +1, i przejściu nowym pasażem, znajdziemy się w obecnie funkcjonującej części galerii – przy perfumerii Douglas. Z parkingu zewnętrznego do galerii prowadzą natomiast obrotowe drzwi, znajdujące się po zachodniej stronie nowego budynku, nieopodal komina.

 

Zasady funkcjonowania parkingów Focus Mall

Opłaty za korzystanie z nowych parkingów są identyczne, jak w obecnej strefie postojowej: dwie pierwsze godziny są bezpłatne, trzecia kosztuje 2 zł, a każda kolejna rozpoczęta godzina to koszt 3 zł. Darmowe jest 120 minut w ciągu doby, kolejne wjazdy sumują się. Regulamin dostępny jest przy wjeździe na każdy z parkingów.

Warto pamiętać także o zasadach funkcjonowania parkingów zewnętrznych oraz krytych. W zewnętrznej strefie parkingowej znajdują się parkometry – po zaparkowaniu należy podać numer rejestracyjny pojazdu, oszacować długość pobytu, w przypadku postoju powyżej 120 minut uiścić odpowiednią opłatę, odebrać bilet i umieścić go za szybą samochodu.

Przy wjeździe na kryty parking, system automatycznie odczytuje numer tablicy rejestracyjnej przy szlabanie wjazdowym (nie trzeba pobierać biletu). Po zakończonych zakupach należy uregulować opłatę, wpisując numer rejestracyjny pojazdu w kasie automatycznej lub od razu wyjechać z parkingu, jeśli wizyta w centrum trwała krócej niż dwie godziny.