Oddaj krew – uratuj życie!

W sobotę, 28 września 2019 roku, przed galerią Focus Mall zaparkuje Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Ambulans z czterema stanowiskami do oddania krwi zlokalizowany będzie przed wejściem do galerii od strony ul. Wrocławskiej. Rejestracja dawców rozpocznie się o godzinie 10.00. i potrwa do godziny 14.00.

Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Osoba przychodząca do mobilnego punktu pobrań przed naszą galerią, powinna pamiętać, by wylegitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Dyżurujący na miejscu lekarz przeprowadzi badanie każdej zgłaszającej się osoby.

Warto nadmienić, że w dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed pobraniem. Do oddania krwi należy zgłosić się wypoczętym, po lekkim niskotłuszczowym posiłku oraz pamiętać o tym, aby wcześniej pić dużo wody lub soków owocowych. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.