Opłaty na parkingu Focus Mall

Galeria Focus Mall wprowadziła zmiany dla klientów korzystających z krytego oraz z zewnętrznego parkingu. Od września 2019 roku zaczęły obowiązywać opłaty za postój samochodów, ale każdy klient może zaparkować bezpłatnie przez pierwsze dwie godziny.

Zasady płatnego parkowania na krytym parkingu

Pierwsze 2 godziny korzystania z parkingu są bezpłatne (dotyczy to 120 minut w ciągu doby; wjazdy sumują się). Stawka za trzecią rozpoczętą godzinę wynosi 2 PLN, natomiast za każdą kolejną – 3 PLN.

Parking jest do dyspozycji kierowców od godz. 9.00., do ostatniego seansu w kinie Cinema City. Osoby wybierające się do kina mogą skorzystać z jednorazowego wydłużenia godzin bezpłatnego parkowania. Aby skorzystać z tej możliwości, po zakupie biletu powinny poinformować pracownika kina, że chcą skorzystać ze wspomnianego udogodnienia.  Tym samym, należy podać pracownikowi kina nr rejestracyjny auta, który zostanie wprowadzony do systemu. Wówczas gość Cinema City będzie mógł skorzystać z 3 godzin bezpłatnego parkowania.

Korzystanie z płatnego, krytego parkingu – jak to działa? 

  • Klient podjeżdża do szlabanu;
  • System rejestruje tablice auta i wpuszcza na teren parkingu poprzez otwarcie szlabanu. Uwaga! W przypadku, gdy szlaban się nie podniesie, należy pobrać bilet parkingowy;
  • Po zakończonych zakupach klient musi podejść do automatu, znajdującego się na parkingu, od strony wejścia na pasaż i wpisać numer rejestracyjny auta. Uwaga! W przypadku wcześniejszego pobrania biletu przy wjeździe, należy opłacić postój za pomocą biletu;
  • Na ekranie pojawia się informacja czy należy zapłacić oraz instrukcja postępowania. Klient płaci lub nie (w zależności od komunikatu) i wówczas może wyjechać z parkingu;
  • Klient podjeżdża do szlabanu. System sprawdza płatność i umożliwia wyjazd z parkingu. Uwaga! W przypadku posiadania biletu należy użyć go do otwarcia szlabanu.

Kierowca, który nie przekroczył 2 godzin bezpłatnego postoju, nie musi korzystać z automatycznej kasy biletowej i od razu może wyjechać z parkingu. W przypadku, gdy należy jednak uiścić opłatę, klient ma dwie możliwości: płaci w kasie automatycznej, znajdującej się na parkingu, w pobliżu wejść do galerii lub bezpośrednio przy szlabanach wyjazdowych, w których może zapłacić zbliżeniowo kartą płatniczą.

Strefa płatnego parkowania na parkingu zewnętrznym

Na parkingu zewnętrznym zostały wprowadzone parkometry. Klient zanim wejdzie do galerii powinien oszacować długość wizyty, odebrać bilet i umieścić go za szybą auta. Warto pamiętać, że w przypadku 2 godzin darmowego parkowania, również należy pobrać bilet. Wysokość opłat jest taka sama, jak na parkingu krytym.

Masz pytania lub uwagi? Skontaktuj się z Biurem Obsługi Parkingu!
Apcoa Parking  – tel.: 609 881 329, e-mail: focus@apcoa.pl
Biuro czynne codziennie w godzinach 9:00 – 22:30