Opłaty na parkingu Focus Mall

Od września 2019 roku na parkingach Focus Mall (zewnętrzym i wewnętrzym) obowiązują opłaty za postój samochodów, ale każdy klient może zaparkować bezpłatnie przez pierwsze dwie godziny!

Pierwsze 2 godziny korzystania z parkingu są bezpłatne (dotyczy to 120 minut w ciągu doby; wjazdy sumują się). Stawka za trzecią rozpoczętą godzinę wynosi 2 PLN, natomiast za każdą kolejną – 3 PLN.

Zasady płatnego parkowania na krytym parkingu

Parking jest do dyspozycji od godz. 9.00., do ostatniego seansu w kinie Cinema City. Osoby wybierające się do kina mogą skorzystać z jednorazowego wydłużenia godzin bezpłatnego parkowania. Aby skorzystać z tej możliwości, po zakupie biletu należy poinformować pracownika kina o chęci skorzystania ze wspomnianego udogodnienia. Tym samym, należy podać pracownikowi kina nr rejestracyjny auta, który zostanie wprowadzony do systemu. Wówczas można korzystać z 3 godzin bezpłatnego parkowania.

Korzystanie z płatnego, krytego parkingu – jak to działa? 

  • Pojedź do szlabanu;
  • System zarejestruje tablice auta i sam wpuści Ciebie na teren parkingu poprzez otwarcie szlabanu. (Uwaga! W przypadku, gdy szlaban się nie podniesie, należy pobrać bilet parkingowy z automatu znajdującego się przy szlabanie);
  • Po zakończonych zakupach podejdź do kasy automatycznej, znajdującego się na wejściach na parking i wpisz numer rejestracyjny swojego auta. (Uwaga! W przypadku wcześniejszego pobrania biletu przy wjeździe, postój należy opłacić za pomocą tego właśnie biletu);
  • Na ekranie automatu pojawi się informacja czy należy zapłacić oraz instrukcja jak należy to zrobić. Po dokonaniu płatności możesz wyjechać z parkingu (Uwaga! Jeśli masz pewność, że czas pobytu w centrum nie przekroczył czasu bezpłatnego parkowania, możesz od razu kierować się do wyjazdu, bez konieczności korzystania z kasy automatycznej);
  • Podjedź do szlabanu. System sprawdza płatność i umożliwia wyjazd z parkingu (Uwaga! W przypadku posiadania biletu należy użyć go do otwarcia szlabanu).

Kierowca, który nie przekroczył 2 godzin bezpłatnego postoju, nie musi korzystać z automatycznej kasy biletowej i od razu może wyjechać z parkingu. W przypadku, gdy należy jednak uiścić opłatę, możecie wybrać jedną z dwóch możliwości: zapłacić w kasie automatycznej lub bezpośrednio przy szlabanach wyjazdowych (w tym przypadku można zapłacić wyłącznie zbliżeniowo kartą płatniczą).

Strefa płatnego parkowania na parkingu zewnętrznym

Na parkingu zewnętrznym zostały wprowadzone parkometry. W tym przypadku, zanim wejdziecie do galerii powinniście:

  • wpisać numer rejestracyjny auta w parkometrze;
  • oszacować długość wizyty;
  • odebrać bilet;
  • umieścić bilet za szybą auta za szybą auta.
  • Warto pamiętać, że w przypadku 2 godzin darmowego parkowania, również należy pobrać bilet. Wysokość opłat jest taka sama, jak na parkingu krytym.

Masz pytania lub uwagi? Skontaktuj się z Biurem Obsługi Parkingu!
Apcoa Parking  – tel.: 609 881 329, e-mail: focus@apcoa.pl
Biuro czynne codziennie w godzinach 9:00 – 22:30