Opłaty na parkingu Focus Mall

Galeria Focus Mall wprowadza zmiany dla klientów korzystających z krytego oraz z zewnętrznego parkingu. Od września 2019 roku zaczną obowiązywać opłaty za postój samochodów, ale każdy klient będzie mógł zaparkować bezpłatnie przez pierwsze dwie godziny.

Zasady płatnego parkowania na krytym parkingu 

Opłaty za postój na parkingu wielopoziomowym będą pobierane od 9 września 2019 roku. Mechanizm będzie polegał na skanowaniu tablic rejestracyjnych pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z parkingu za pomocą kamer. Kontrola czasu postoju będzie odbywać się zdalnie, co wpłynie na zminimalizowanie ewentualnych zatorów na terenie parkingu. Pierwsze 2 godziny korzystania z parkingu będą bezpłatne. Stawka za trzecią rozpoczętą godzinę wynosi 2 PLN, natomiast za każdą kolejną – 3 PLN. Parking będzie do dyspozycji kierowców od godz. 9.00., do ostatniego seansu w kinie Cinema City. Należy nadmienić, że osoby wybierające się do kina, mogą skorzystać z wydłużenia godzin bezpłatnego parkowania. Tym samym, po zakupie biletu powinny poinformować pracownika kina, że chcą skorzystać ze wspomnianego udogodnienia.  Tym samym, należy podać pracownikowi kina nr rejestracyjny auta, który zostanie wprowadzony do systemu. Wówczas gość Cinema City będzie mógł skorzystać z 3 godzin bezpłatnego parkowania. 

Korzystanie z płatnego parkingu – jak to działa? 

Dla komfortu odwiedzających Focus Mall uproszczono i zautomatyzowano system rozliczenia ewentualnych opłat. Klienci galerii nie muszą pamiętać o biletach parkingowych, a zasady działania płatnego parkingu są bardzo proste: 

  • Klient podjeżdża do szlabanu
  • System rejestruje tablice auta i wpuszcza na teren parkingu poprzez otwarcie szlabanu
  • Klient po zakończonych zakupach musi podejść do automatu, znajdującego się na parkingu, od strony wejścia na pasaż i wpisać numer rejestracyjny auta
  • Na ekranie pojawia się informacja czy należy zapłacić oraz instrukcja postępowania. Klient płaci lub nie (w zależności od komunikatu) i wówczas może wyjechać z parkingu
  • Klient podjeżdża do szlabanu
  • System sprawdza płatność i umożliwia wyjazd z parkingu 

Strefa płatnego parkowania na parkingu zewnętrznym

W połowie września na parkingu zewnętrznym zostaną wprowadzone parkometry. Klient zanim wejdzie do galerii powinien oszacować długość wizyty, odebrać bilet i umieścić go za szybą auta. Warto pamiętać, że w przypadku 2 godzin darmowego parkowania, również należy pobrać bilet. Wysokość opłat jest taka sama, jak na parkingu krytym.