Focus Mall dołącza do 16. edycji Godzina dla Ziemi WWF

2023-03-22

Co roku, w ostatnią sobotę marca o godzinie 20:30, na całym świecie gasną światła w symbolicznym geście solidarności z planetą. Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna na świecie. W tegoroczną edycję po raz kolejny włącza się Focus Mall, która wygasi podświetlenie zewnętrznej elewacji budynku oraz logotypy. Częściowo wygaszone będę również wewnętrzne światła oraz oprawy dekoracyjne. Wyłączenie nastąpi na całą noc, nie tylko na symboliczną godzinę.

Co roku w Godzinie dla Ziemi bierze udział kilkadziesiąt milionów ludzi. W symbolicznym geście troski o planetę ludzie, miasta, instytucje publiczne oraz prywatne podmioty wygaszą światła. Tegoroczna edycja poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt.

Bioróżnorodność stanowi fundament życia. Zapewnia ludziom żywność, wodę pitną i czyste powietrze oraz jest niezbędna w utrzymywaniu równowagi w przyrodzie. Jej utrata jest największym zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania życia na Ziemi. Jest więc cenna zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska czy klimatu.

- Świadomie podchodzimy do zarządzania wpływem na środowisko, w którym funkcjonujemy. Ważne jest dla nas otoczenie galerii – również pod względem zachowania bioróżnorodności. Dlatego w minionym roku zbudowaliśmy pasiekę, w której mieszka 250 tys. pszczół, a także zorganizowaliśmy akcję nasadzeń 2 tys. drzew. Prowadzimy też różnorodne działania o charakterze edukacyjnym – komentuje Anna Łukasiewicz, Marketing Manager Focus Mall Zielona Góra.

 

- W Focus Mall od lat inwestujemy w energooszczędne rozwiązania. Nasza galeria posiada certyfikat ekologiczny BREEAM In-Use potwierdzający spełnienie międzynarodowych norm środowiskowych. Zachęcamy też naszych klientów i pracowników do proekologicznych postaw. Do włączenia się do tegorocznej akcji Godzina dla Ziemi WWF zapraszamy również naszych najemców - dodaje Marta Radziwoń, Dyrektor centrum handlowego Focus Mall.

 

Godzina dla Ziemi WWF odbywa się na świecie od 17 lat, w Polsce w tym roku przypada 16.edycja. W tegoroczną akcję włączy się wszystkie 14 galerii NEPI Rockcastle w 12 miastach Polski.