Skontroluj swoje zdrowie!

W sobotę, 6 kwietnia 2019 roku, w godzinach 12.00-18.00, na terenie galerii Focus Mall Zielona Góra odbędzie się kolejna edycja akcji prozdrowotnej „Zdrowie pod kontrolą”, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Na odwiedzających centrum handlowe Focus Mall czekają, m.in. bezpłatne badania profilaktyczne oraz spotkania z ekspertami i specjalistami z zakresu ochrony zdrowia. Przez 6 godzin mieszkańcy Zielonej Góry i regionu będą mogli:

wykonać pomiar:

  • ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi czy składu ciała;
  • dowiedzieć się więcej o nowotworach krwi i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku;
  • wzbogacić swoją wiedzę o profilaktykę dot. raka szyjki macicy czy raka jąder i prostaty;
  • poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Najmłodsi bywalcy Focus Mall będą mogli odwiedzić „Szpital Pluszowego Misia” z zabawami mającymi na celu oswojenie ich z lekarzem czy innymi pracownikami szpitala. To okazja by zapoznać dzieci z podstawowymi procedurami medycznymi. Specjalnie zaaranżowane medyczne miasteczko zlokalizowane będzie na poziomie 1 galerii, w pobliżu sklepu Smyk.

„Zdrowie pod Kontrolą” to jedna z największych akcji ogólnopolskich organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Akcja kierowana jest do osób w każdym wieku i ma na celu przeprowadzenie podstawowych badań oraz zwiększenie świadomości społecznej na tematy chorób cywilizacyjnych. Inicjatywa profilaktyki prozdrowotnej „Zdrowie pod Kontrolą” organizowana jest dwa razy do roku w 15 największych miastach Polski.