Spotkanie z AKS Chóragan Riders

Żużel to jeden z najpopularniejszych sportów w stolicy województwa lubuskiego. Pierwsze skojarzenia z Zieloną Górą to na pewno żużel i słynna drużyna, wielokrotny mistrz Polski, którego znakiem rozpoznawczym jest logo z Myszką Miki.

Jednak żużel, to nie tylko Falubaz. Już w sobotę, w godzinach 13.00.-19.00., na terenie Focus Mall odbędzie się spotkanie z zawodnikami Amatorskiego Klubu Żużlowego, Chóragan Riders. W ramach wydarzenia odwiedzający będą mieli okazję wczuć się w rolę profesjonalnego kierowcy toru żużlowego. Tego dnia bywalcy centrum będą mogli dowiedzieć się oraz zobaczyć, z czego składa się strój żużlowca. Osoby, które spotkają się 6 lipca z zawodnikami Chóragan Riders otrzymają od klubowiczów pamiątkowe gadżety. Będzie można także zrobić sobie zdjęcia na motocyklu w specjalnie zaaranżowanej foto budce. Fanów wyścigów na torze żużlowym z pewnością ucieszy informacja, że każdy, kto odwiedzi stoisko żużlowców, otrzyma zaproszenie na zawody amatorów Chóragan Riders Zielona Góra kontra Przyjaciele z Polski, które odbędą się w niedzielę, 7 lipca w Zielonej Górze.

To jednak nie koniec atrakcji. Klienci galerii będę mogli również przyjrzeć się bliżej osprzętowi niezbędnemu do zawodów speedrowerowych. Speedrower to niemal kalka motocyklowej odmiany, czyli żużla. Zawodnicy ścigają się w kółko przez cztery okrążenia na rowerze bez hamulców, czyli podobnie jak w przypadku motocykla żużlowego. Jest to niewątpliwie sport kontaktowy, w którym dochodzi do ostrych starć, czasem nawet bardziej niż w speedway. Wstęp na spotkanie jest darmowy.