Wielka Zbiórka Zabawek

Młodzi mieszkańcy Zielonej Góry we współpracy z galerią Focus Mall organizują wyjątkową akcję charytatywną, „Przytul się”, której celem jest pomoc podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. W dniach od 11 do 16 marca 2019 roku, na terenie Focus Mall odbędzie się zbiórka maskotek i innych zabawek, które trafią do małych pacjentów.

Nie ma dzieciństwa bez…pluszowego misia. Brązowy, puchaty, z oklapniętym uszkiem – miś jest dzieciom niezbędny. To idealny towarzysz w trakcie zasypiania, dający poczucie bezpieczeństwa. To miękka maskotka, do której można się przytulić i spokojnie zasnąć. Udowodniono, że pluszaki pomagają łagodzić skutki stresu, dlatego często są wykorzystywane przez służby ratunkowe pomagające dzieciom, które uległy wypadkom lub tym, które przebywają w szpitalach, m.in. na oddziałach onkologicznych.

Piotr Kulczyk, uczeń zielonogórskiej „Budowlanki” wygrał z rakiem i teraz pomaga najmłodszym pacjentom, którzy walczą z nowotworem. Wspólnie z kolegami i koleżankami organizuje zbiórki paluszków, które później przekażą podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową z siedzibą we Wrocławiu, działającej przy szpitalu Przylądek Nadziei. W akcję zaangażowało się również CH Focus Mall Zielona Góra, które w swojej działalności prowadzi liczne akcje społeczne, charytatywne i prozdrowotne.

Udział w akcji „Przytul się” mogą wziąć wszyscy – firmy, instytucje państwowe czy osoby prywatne. Każdy może przekazać dowolną liczbę upominków, które powinny być nowe (używane rzeczy nie będą przyjmowane). Organizatorzy zachęcają także do przynoszenia kocyków, gier planszowych, książek, artykułów plastycznych oraz innych przedmiotów, które umilą czas dzieciom przebywającym w szpitalach. Zbiórka odbędzie się w dniach 11-16 marca br., na poziomie 1 Focus Mall, w pobliżu sklepu SMYK i będzie trwała w godzinach pracy galerii. Inicjatywa realizowana jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”.