Zdrowie pod kontrolą

„Zdrowie pod kontrolą”, czyli bezpłatne badania w Focus Mall Zielona Góra

Już 17 listopada 2018 roku, na terenie centrum handlowego Focus Mall Zielona Góra odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego projektu „Zdrowie pod kontrolą”. W ramach akcji odwiedzający będą mogli bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne, uzyskać porady zdrowotnej oraz dowiedzieć się, jak dbać o siebie i swoich bliskich. Badania i konsultacje będą udzielane przez młodych medyków z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, w godz. 12.00-18.00.

W najbliższa sobotę, 17 listopada, na terenie galerii Focus Mall odbędzie się kolejna edycja akcji „Zdrowie pod Kontrolą”. Studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA – Poland będą przypominać, jak ważna w dbaniu o własne zdrowie jest profilaktyka. Celem prozdrowotnej inicjatywy jest nieodpłatne przeprowadzenie podstawowych badań profilaktycznych oraz zwiększenie świadomości społecznej
na tematy chorób cywilizacyjnych.

Cieszymy się, że wspólnie z przyszłymi lekarzami możemy po raz kolejny przeprowadzić akcję prozdrowotną na terenie galerii. To bardzo ważne, by podnosić świadomość społeczeństwa w kwestii profilaktyki badań – komentuje p. Anna Łukasiewicz, Specjalista ds. marketingu Focus Mall Zielona Góra.

Darmowy program badań w Focus Mall:

  • Serce Masz tylko jedno: Pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi
  • Marrow Hero: Szerzenie świadomości społecznej na temat nowotworów krwi, rejestracja do bazy DKMS
  • Ratowanie na spontanie: Techniki udzielania pierwszej pomocy
  • Pink Lips: Szerzenie świadomości na temat profilaktyki raka szyjki macicy
  • Think Pink: Profilaktyka raka piersi
  • Movember: Profilaktyka nowotworów złośliwych narządów męskich (raka jądra i prostaty)
  • Szpital Pluszowego Misia: Dzieci badają pluszaki (m.in. oswojenie najmłodszych z dentystą).

Klienci Focus Mall Zielona Góra będą mogli skorzystać z badań w specjalnie zaaranżowanym medycznym miasteczku zlokalizowanym na poziomie 1, w pobliżu sklepu New Yorker. Dodatkowo w tym dniu, salon optyczny Vision Express zachęca do darmowego badania wzroku.