Zrób kokedamę i posadź drzewa!

Już w sobotę, 17 września odwiedzając Focus Mall, będziecie mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego warto dbać o tereny zielone i jak możecie zaangażować się w sadzenie drzew w najbliższym otoczeniu!

Startup społeczny Dotlenieni.org, działający na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego, poprzez organizowaną akcję zaprosi Was do sadzenia „Wirtualnych Drzew”, które wczesną jesienią zostaną zamienione na prawdziwe i zasadzone przez nas w rejonie Zielonej Góry.

Dodatkowo tego dnia będziecie mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach, czyli wywodzących się z Japonii naturalnych doniczkach stworzonych z ziemi i mchu.

Zaplanowaliśmy 4 edycje godzinnych warsztatów, w których każdoraozowo może wziąć udział 25 osób (o godz. 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00). Nie prowadzimy zapisów na warsztaty , ale warto pamiętać, że o możliwości udziału będzie decydować kolejność zgłoszeń do punktu warsztatowego.

Stoisko eko-warsztatów znajdzieicie na poziomie 0, w pobliżu sklepu TK Maxx.

Dodatkowo zapraszamy do udziału w konkursie z wiedzy o środowiesku, w którym do wygrania będą skrzydłokwiaty, a także nagroda główna – hulajnoga.

Więcej na: Nepi Rockcastle – Wirtualne Drzewa

Akcja jest kolejną odsłoną kampanii edukacyjnej „Nie bądź plastik”.